KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746122

nr 1274 6122

Alfred Thörne

(1850-1916), Sverige

Oljemålning, Hus vid sjö. Signerad. Olja på duk, 39x52 cm

Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 9 september 2019
kl 18:13:40

9/9 12:37:03 1      Vinnande bud

Alfred Thörne

Läs mer om Alfred Thörne