KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746122
*
nr 1274 6122
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, Hus vid sjö. Signerad. Olja på duk, 39x52 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 18:13:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:37:03
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred thörne hus vid sjö olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
nr 1274 6122
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, Hus vid sjö. Signerad. Olja på duk, 39x52 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/9 12:37:03 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk mÃ¥lare född 1850, död i Stockholm 1916.Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred thörne hus vid sjö olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



